Sezona 2010
Náš Tenisový klub Bosonohy byl na letošní krajské konferenci v Prostějově vyhodnocen v úspěšnosti mezi menšími oddíly v Brně za činnost v závodním tenise na 2. místě. V současné době bohužel mládežnický tenis v mnoha brněnských tenisových oddílech zanikl nebo živoří, v našem okolí je tomu tak např. ve Starém Lískovci nebo Kohoutovicích.
V sezoně
2010 se zúčastnila soutěží 2 družstva dospělých, družstva dorostu,
staršího žactva a mladšího žactva. V kategorii vetránů družstvo nad 45 let a
družstvo nad 55 let.
Družstvo
pod vedením Lukáše Hanáka nás vzorně reprezentovalo ve 2. lize, kde skončilo
s dvěma vítězstvími nad TC Hlučín 5:4, TO TJ Milo Olomouc 7:2 a pěti
porážkami proti TC MJ Tenis 3:6,TK Slavia Orlová 0:6, TK SC Ostrava 1:8, ŽLTC
Brno 4:5, TK TEZA Valašské Meziříčí 2:7 na 6. místě. Soutěž odehráli hráči: Hůza,
Šmíd, Hanák, Bednář, Schiller, Kočka, Surý a hráčky: Kostelníková Věra, Shauffer
(Kostelníková) Petra, Kubásková, Kostelníková Alena.
Rekapitulace sehraných a vítězných zápasů zápasů:
Hanák: 7 zápasů: 4x S, 4x D; Kostelníková Věra: 6 zápasů: 3x S, 2x D; Hůza: 6 zápasů: 1x S, 3x D; Šmíd: 7 zápasů: 2x S, 2x D; Kostelníková Petra: 4 zápasy: 1x S, 3x D; Bednář: 3 zápasy: 1x D; Surý: 2 zápasy: 1x S. Kočka: 3 zápasy, Kubásková: 2 zápasy.
Dospělí „B“
Zklamání
způsobilo družstvo, které pod vedením Patrika Ondry sestoupilo z krajského
přeboru II. třídy sice jen rozdílem 4 gamů, pouze s jedním vítězstvím nad TK
ČLTK Jihlava 5:4 a šesti porážkami proti SK Jundrov 2:7, Sokol Žabovřesky 1:8,
TK Bystřice n. Perštejnem 2:7,TK8D
Kraví Hora 0:9, ASK Lipůvka 4:5,TJ
Nové Město na Mor. 0:9 do krajského
přeboru III. třídy a bude velmi těžké vybojovat postup zpět.
Soutěž odehráli hráči: Schiller, Kočka, Bednář, Ondra, Munteanu, Surý,
Bauer a hráčky: Kostelníková Petra, Bělohlávková, Kostelníková Alena, Plocková,
Zavadilová .
Rekapitulace sehraných a vítězných zápasů:
Ondra: 7 zápasů: 4x S, 2x D; Schiller: 6 zápasů: 3x S, 3x D;
Bělohlávková: 6 zápasů: 3x S, 2x D; Kostelníková Petra: 3 zápasy: 2x S, 2x D;
Kočka: 4 zápasy: 2x S, 1x D; Bednář: 3 zápasy: 2x S, 1x D; Munteanu: 3 zápasy:
1x S; Bauer: 4 zápasy, Kostelníková Alena: 3 zápasy; Plocková: 1zápas;
Zavadilová: 2 zápasy.
Družstvo
pod vedením Jiřího Kostelníka
bojovalo s našimi odchovanci v krajském přeboru III. třídy až do posledního kola
o postup, ale bohužel v posledním zápase prohrál v přímém zápase o postup
v domácím prostředí s družstvem Tuřan 4:5, kde
na rozdíl od našeho mužstva nehrál žádný odchovanec. Družstvo zvítězilo
nad SK Jundrov 6:3, TJ Mosilana 7:2, TJ
Komín 9:0, SK Slatina 9:0. Soutěž odehráli dorostenci:
Pražan, Schneeweiss Dan, Schneeweiss Tom,
Janotka, Kusko, Daniš a Holec a dorostenky: Plocková, Zavadilová, Ramplová.
Rekapitulace sehraných a vítězných zápasů:
Schneeweiss Dan: 5 zápasů: 4xS, 4x D; Janotka: 4 zápasy: 3x S, 5x
D; Plocková: 5 zápasů: 4x S, 4x D; Kusko: 4 zápasy:
4x S, 1x D; Zavadilová: 3 zápasy: 2x S, 3x D; Pražan: 4 zápasy: 1x S, 3x
D;
Schneeweiss Tom: 1 zápas: 1x S, 1x D; Holec: 1
zápas: 1x S, 1x D Daniš: 1 zápas: 1x S; Ramplová: 2 zápasy: 1x D.
Toto
družstvo udělalo velkou radost, když pod vedením Kostelníkové Aleny st. vyhrálo
s našimi odchovanci bez porážky skupinu v krajském přeboru III. třídy
a postoupilo do krajského přeboru II.
Družstvo porazilo TK Kunštát 5:4, Tatran
Kohoutovice 7:2, TK TILIA Brno 5:4, SK Jundrov 7:2, TK Komárov 9:0, TK Mosilana
5:4, TK Tuřany 6:3. Soutěž odehrály žáci: Schneeweiss Dan, Schneeweiss Tom,
Daniš, Vybíral a Chyba a žákyně: Ramplová, Danišová, Edenová.
Rekapitulace sehraných a vítězných zápasů:
Daniš: 6 zápasů: 6x S, 6x D;Schneeweiss Tom: 7 zápasů: 6x S, 5x D; Schneeweiss Dan: 5 zápasů: 5x S, 5x D; Vybíral 4 zápasy: 3x S, 1x D; Chyba: 3 zápasy: 2x S, 2x D; Ramplová: 6 zápasů: 3x S, 1x D; Edenová: 6 zápasů: 1x S, 1x D; Danišová: 1 zápas
Mladší
žáci se pod vedením Kostelníkové Aleny
st. se umístili v krajském přeboru II. třídy, se třemi vítězstvími nad Spartak
Jihlava „C“ 7:2, Spartak Jihlava „B“ 7:2 Sokol Žabovřesky 9:0 a čtyřmi porážkami
proti TK ESOX 2:7, TK Znojmo „B“ 4:5, HTK Třebíč 4:5, SKT Tišnov 3:6
na 4. místě. Soutěž odehráli žáci:
Schneweiss Tom, Michek, Klanica, Joura, Patočka a žákyně:Tůmová, Danišová,
Edenová.
Rekapitulace sehraných a vítězných zápasů:
Veteráni nad 45 let
V Brněnské lize veteránů obsadilo 6. místo se dvěma vítězstvími.
Družstvo hrálo v sestavě: Krásenský, Dlugoš, Horáček Josef, Horáček Jiří, Koplík Radek, Koplík Jiří, Pražan, Florián, Valenta, Seidl, Šrutka
Veteráni nad 55 let
V Brněnské lize veteránů obsadilo 9. místo s jedním vítězstvím.
Žáci |
Žákyně |
Dvouhra | Dvouhra |
1. Balun - LTC Hodonín | 1. Hrabalová - TC Brno |
2. Kunický - Sokol Lanžhot | 2. Mikulenková - TK Tesla Brno |
3. Kacr - Sokol Lanžhot | 3. Šafránková - TK Tilia |
3. Havlát - STK Tišnov | 3. Lasáková - Sokol Slavkov |
Čtyřhra | Čtyřhra |
1. Kunický, Kacr - Sokol Lanžhot | 1. Hrabalová - TC Brno, Šafránková - TK Tilia |
2. Balun, Kuthan - LTC Hodonín | 2. Ryšánková, Lasáková - Sokol Slavkov |
3. Havlát - STK Tišnov, Šebela - TK Tilia | 3. Skoupilová - Milo Olomouc, Guziurová - TK Tilia |
3. Rampír, Rychecký - TK Spartak Jihlava | 3. Salcburgeová TK Brno-Bosonohy, Smičková - TK Natali |
Dvouhra | Čtyřhra |
1. Kiss - TC MJ Tenis | 1. Kiss - TC MJ Tenis, Kovář - TK Mosilana Brno |
2. Halaš - ŽLTC Brno | 2. Řeholka - TK Zlín, Jež TC Brno |
3. Bauer - TK Brno-Bosonohy | 3. Bauer - TK Brno-Bosonohy, Halaš ŽLTC |
3. Nerušil LTC Kolín | 3. Švarc - TK Tesla Brno, Masařík - TK Břeclav |
Poř. | Jméno | Z | V | P | N | Sety | Body |
1. | Dlugoš Ivan | 9 | 9 | 0 | 2 | 18:0 | 18 |
2. | Polášek Milan | 11 | 9 | 2 | 0 | 19:5 | 18 |
3. | Krásenský Jaroslav | 10 | 9 | 1 | 1 | 19:4 | 18 |
4. | Havlík Roman | 10 | 6 | 4 | 1 | 13:7 | 12 |
5. | Koplík Jiří | 8 | 4 | 4 | 3 | 8:10 | 8 |
6. | Holomek Patrik | 8 | 4 | 4 | 3 | 11:10 | 8 |
7. | Šrutka Milan | 9 | 3 | 6 | 2 | 8:13 | 6 |
8. | Kilián Petr | 6 | 2 | 4 | 5 | 5:8 | 4 |
9. | Matuška Martin | 6 | 2 | 4 | 5 | 5:9 | 4 |
10. | Valenta Petr | 10 | 2 | 8 | 1 | 6:18 | 4 |
11. | Kolísek Martin | 8 | 2 | 6 | 3 | 4:12 | 4 |
12. | Pražan Igor | 11 | 1 | 10 | 0 | 3:20 | 2 |
13. | Hlava Pavel | 8 | 7 | 1 | 3 | 15:5 | 14 |
14. | Jiaxis Anastasis | 8 | 6 | 2 | 3 | 13:7 | 12 |
15. | Pohanka Karel | 8 | 5 | 3 | 3 | 12:9 | 10 |
16. | Karásek Ivo | 8 | 5 | 3 | 3 | 11:8 | 10 |
17. | Koplík Radek | 5 | 3 | 2 | 6 | 6:4 | 6 |
18. | Otoupalík Karel | 8 | 3 | 6 | 3 | 7:10 | 6 |
19. | Kostelník Jiří | 7 | 3 | 4 | 4 | 8:10 | 6 |
20. | Hanák Luděk | 7 | 2 | 5 | 4 | 5:11 | 4 |
21. | Krásenský David | 7 | 2 | 5 | 4 | 7:11 | 4 |
22. | Bauer Karel | 7 | 1 | 6 | 4 | 4:13 | 2 |
23. | Seidl Borek | 1 | 1 | 0 | 10 | 2:0 | 2 |
24. | Sochor Jaroslav | 0 | 0 | 0 | 11 | 0:0 | 0 |
Otevřený tenisový turnaj neregistrovaných hráčů ve čtyřhře se konal v sobotu 11.9.2010. V hlavní soutěži ve čtyřhře se zúčastnilo tradičně 15 dvojic a v doprovodné soutěži - dvouhra žen 4 hráčky. Letošní ročník opět obohatil svou aktivní účastí v turnaji starosta městské části Mirek Sojka, který turnaj zahájil a na závěr předal ceny. Na úspěšném průběhu se podílel ředitel turnaje Pavel Červený a výbor TK.
2. místo Jízdný Tomáš, Luža Josef
3. místo Krásenský Jaroslav, Huk Jiří
Horáček Jiří, Horáček Josef
Turnaj proběhl herním systémem každý s každým.
Loňské vítězství obhájila Vaverková Jana
2. místo Hanáková Zdena
3. místo Pražanová Liba
Hlavní stránka | Historie | Závodní hraní | Rekreační hraní | Kalendář akcí | Výsledky | Tenisová hala | Kontakt | Fotogalerie | Archiv |